Odwiedziny Misiołanków

We wtorkowe przedpołudnie do naszego przedszkola zadzwonił Pan Kurier i zostawił przedszkolakom tajemniczą przesyłkę. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały, kiedy Pani nauczycielka otworzy pudło, żeby przekonać się co jest w środku. A w paczce czekała na nich niezwykła niespodzianka. Jak się chwilę później okazało był nią ogromny MIS, będący członkiem rodziny Łanków. Nazywał się NOTENCJA Łanek, z zawodu pielęgniarka. Przyjechał on do naszych przedszkolaków w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Podróże Misiołanków”, a celem jego wizyty w naszej placówce było przekazanie elementarnej wiedzy na temat zdrowia i higieny osobistej dzieci. 

 

Słoneczne przedszkolaki bardzo ładnie przyjęły swojego niecodziennego gościa. Pokazały mu całe przedszkole, a także wzięły na wycieczkę po naszym pięknym mieście. Zwiedzili razem Rynek, Ratusz oraz opowiedziały mu o Ignacym Łukasiewiczu i  lampie naftowej. Nasi wychowankowie wpisały się również do księgi pamiątkowej, z którą Miś do nas przyjechał.

 

Chwila smutku nastała, kiedy trzeba było zapakować misia z powrotem do pudła i oddać go Panu Kurierowi, który zawiózł go do innych przedszkolaków. Z niecierpliwością oczekujemy jednak na kolejnego Misia z rodziny Łanków, który odwiedzi nas wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.