Strażacy w Słonecznym Przedszkolu

W dniu 15 września b.r. w naszym przedszkolu odbył się próbny alarm pożarowy. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w wyznaczonym miejscu naszego ogrodu. Tam czekała na dzieci niespodzianka. Przyjechali wozem bojowym strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Na spotkaniu przybliżyli dzieciom najważniejsze zasady przeciwpożarowe, opowiadali o swojej pracy i uświadomili wszystkich obecnych, dlaczego tak waże jest przeprowadzenie próbnej ewakuacji.

Największa atrakcją dla przedszkolaków było oglądanie wyposażenia samochodu strażackiego. Każde dziecko miało tez okazję zwiedzić wnętrze samochodu i chociaż przez chwile poczuć się prawdziwym strażakiem.

 

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Straży Pożarnej za miłe spotkanie i edukację przeciwpożarową.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.