Wycieczka do Krempnej

W dniu 28 września b.r. słoneczne przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do niedalekiej Krempnej. Została ona zorganizowana w ramach odbywającego się od kilku lat Rajdu Przedszkolaka. Tegoroczny rajd miał na celu poznanie walorów krajoznawczych naszego regionu, a także promowanie wśród dzieci rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu.  Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego , gdzie przedszkolaki obejrzały ekspozycję przyrodniczą „Cztery pory roku w Beskidzie Niskim”. Wzbudziła ona zachwyt wśród dzieci i ich opiekunów. Po wyjściu z ośrodka udaliśmy się wraz z przewodnikami na ścieżkę leśną Kiczera im. prof. J. Rostafińskiego. W czasie spaceru mieliśmy okazje podziwiać uroki Magurskiego Parku Narodowego. Zobaczyliśmy m.in. łąkę porośniętą pięknymi zimowitami jesiennymi, dowiedzieliśmy jak  wyglądają owady chruściki, podziwialiśmy ogromne ważki, a nad naszymi głowami przelatywał myszołów zwyczajny. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. W pamięci pozostaną wspaniałe jesienne krajobrazy, które mogliśmy oglądać dzięki przepięknej pogodzie. Dzieci z niecierpliwością czekają już na kolejne wyprawy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.