Spotkanie z Panią Dietetyk

W dniu 25 października b.r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z panią Agnieszką Halerz, która na co dzień pracuje jako dietetyk. Spotkanie miało na celu wyrobienie u  dzieci nawyków zdrowego odżywiania. Pani Agnieszka w ciekawy sposób zapoznała naszych wychowanków z piramidą zdrowego żywienia. Wytłumaczyła przedszkolakom dlaczego należy ograniczyć jedzenie słodyczy i słodkich napojów, a zwiększyć spożycie owoców i warzyw. Przeczytała również bajeczkę pt. Witaminki dla Kasi”, poprzez którą zwróciła uwagę dzieci na wybieranie tylko zdrowych produktów.  Pani dietetyk  zorganizowała także dla naszych pociech zabawę, która polegała na segregowaniu zdrowych i niezdrowych artykułów. Przedszkolaki chętnie wzięły w niej udział świetnie sobie poradziły.

 

Na koniec nasz Gość zachęcił dzieci do upieczenia pysznego, a przede wszystkim zdrowego ciasta czekoladowego, na które przepis dostały wszystkie przedszkolaki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.