Dzień Niepodległości

                 Dzisiaj wielka jest rocznica

 

                 - jedenasty listopada!

 

                 Tym , co zmarli za Ojczyznę

 

      Hołd wdzięczności Polska składa

 

Słowami wiersza napisanego przez Ludwika Wiszniewskiego dzieci z V grupy pod kierunkiem Pani Haliny Łukaszyk i Pani Katarzyny Trzaskoś rozpoczęły tegoroczne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Poprzez przepięknie wyrecytowane wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej przedszkolaki przypomniały zgromadzonym na sali kolegom i gościom historię naszej Ojczyzny. W czasie akademii nasi wychowankowie udowodnili, ze doskonale znają polskie symbole narodowe, a słowa Roty i Mazurka Dąbrowskiego nie są im obce. Występ wzbogacony był również pięknie zatańczonym Polonezem. Zgromadzeni na sali goście nie kryli wzruszenia i nagrodzili naszych małych artystów wielkimi brawami.

 

Do udziału w obchodach rocznicy 11 listopada oraz przygotowanej przez nasze Przedszkole z tej okazji uroczystej akademii, zaproszenie przyjęli:  Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice – Pan Łukasz Bałajewicz, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice – Pan Krzysztof Wroński, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice – Pani Mariola Migdar, Członkowie Koła Związku Sybiraków z Prezesem Panem Zbigniewem Lewczykowskim na czele, Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 – Pani Barbara Kuk, Wicedyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 – Pani Iwona Gryzik, przedstawicielka Rady Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 5 – Pani Wioletta Bogdan oraz Pan Marek Podraza reprezentujący internetową telewizję Gorlice.TV.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć