Mamo! Tato! Nie pal przy mnie!

W ubiegłym roku szkolnym Miejskie Przedszkole nr 5 włączyło się w ogólnopolską kampanię społeczną NO PROMIL – NO PROBLEM, która miała na celu kształtowanie u dzieci asertywnej postawy wobec kierowców wsiadających do samochodu pod wpływem alkoholu. W bieżącym roku nasza placówka będzie kontynuowała wyżej wymieniony projekt, jednakże chcąc poszerzyć poruszaną tematykę o treści związane z paleniem papierosów, jednocześnie zrealizowany zostanie drugi program pod nazwą „Czyste powietrze wokół nas”. Właśnie  w ramach tego programu w dniu 15 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy IV. Ich celem było pokazanie rodzicom, w jaki sposób uczymy przedszkolaki, jak mają bronić się przed dymem papierosowym i mówić „NIE” palaczom w ich najbliższym otoczeniu. Przedstawiona inscenizacja pt. Sąd nad papierosem i alkoholem, przeprowadzona z dziećmi rozmowa, ciekawe zabawy zainspirowały uczestników zajęć do  wykonania plakatów antynikotynowych i antyalkoholowych, które będą wystawione w holu Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Zajęcia poprowadziła Pani Iwona Margańska, która w tym roku podjęła się realizacji obu projektów.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

O tym wydarzeniu można również poczytać na stronie www.gorlice.pl.