Andrzejki

Na ten dzień dzieci czekały z  niecierpliwością.  Od samego rana krzątały się w szatni przebierając się w specjalnie przygotowane na tę okazję stroje. Długo nie trzeba było czekać . Zaraz po śniadaniu przedszkolaki ze swoimi Paniami udały się do sali Pracowitych Pszczółek, aby rozpocząć andrzejkową zabawę. W sali na dzieci czekały już Czarownica Jadzia i Czarownica Barbara (Pani Halina Pruchnicka i Pani Renata Kowalska). To właśnie obie Panie przygotowały bal, w czasie którego zapoznały naszych wychowanków z tradycjami andrzejkowymi. Zabawa była wspaniała. Oprócz tańców, konkursów, odbyło się też  wielkie wróżenie z butów, wrzucanych monet do miski z wodą oraz tradycyjne lanie wosku. Zabawa była udana także dzięki Panu Romanowi Brackiemu, który zapewnił naszym przedszkolakom doskonałą oprawę muzyczną.  

 

Imieniny Andrzeja świętowały również  dzieci z grupy VI. W sali ozdobionej piękną dekoracją Sprytne Skrzaty pod kierunkiem swoich pań  poznawały andrzejkowe zwyczaje. Było dużo zabaw przepełnionych radością i zadowoleniem dzieci.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.