Zajęcia otwarte dla Rodziców BAWIMY SIĘ WESOŁO

Dnia 12.12.2017r.w grupie II „Muchomorki” odbyło  się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem „Bawimy się wesoło” .                    

 

W zajęciu  wykorzystano Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki  Sherborne . Wykonywano ćwiczenia, które wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie   z dorosłymi w trakcie tzw. "baraszkowania". Prostota i naturalność to główne walory tej  metody .                          

 

W trakcie zajęć podejmowane były różnego rodzaju ćwiczenia, ukierunkowane na rozwój umiejętności wchodzenia w różnego rodzaju relacje międzyludzkie.      Relacja” opiekuńcza” to rodzaj relacji i ćwiczenia, w której rodzic  dał swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa .  Dzięki ćwiczeniom w relacji „przeciwko”, dziecko  w bezpieczny sposób wypróbowało swoją energię, nauczyło się na czym polega „siła bez agresji”.          Relacja „razem” opierała się na współpracy rodzic-dziecko, gdzie każdy z nich był silny                         i aktywny.

 

Wykorzystano również na zajęciu metodę KLANZY (ruch, muzyka i taniec).

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.