Mali Ratownicy

We wtorek 16 stycznia b.r. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 odwiedził Pan Michał Potępa, który z zawodu jest ratownikiem medycznym. Przybył do naszych wychowanków, żeby nauczyć ich zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak się bowiem okazuje, nie trzeba być wcale osobą pełnoletnią, żeby pomóc swojej koleżance czy swojemu koledze, kiedy źle się czują lub dzieje się im jakaś krzywda. Pan Michał wyjaśnił i pokazał dzieciom, jak postępować, gdy ktoś się zadławi, przewróci czy ma niewielki krwotok. Wytłumaczył im również kiedy poszkodowana osoba jest nieprzytomna i kogo w takich sytuacjach mamy wezwać na pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.

 

Na zakończenie spotkania nasi podopieczni mogli zadać naszemu gościowi pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Było to niezwykle ważne spotkanie. Słoneczne Przedszkolaki bardzo dziękują Panu Michałowi za te  rozwijające i cenne zajęcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.