Dzień Bezpiecznego Internetu

Grupa „Wesołe Misie” oraz „Pracowite Pszczółki” w ramach  akcji „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” wzięły udział w zajęciach mających na celu poznanie zagrożeń płynących z Internetu.  Akcja jest częścią  międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

 

W tym dniu przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat: Internetu, gdzie go można znaleźć, jakie niesie  niebezpieczeństwa i gdzie należy szukać pomocy w przypadku zagrożeń.  Dzięki filmikom edukacyjnym oraz opowiadaniu o przygodzie Misia Bruno dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

Na sam koniec wspólnie zabawiliśmy się w zabawę „ sieć”, spisaliśmy „Kodeks Bezpiecznego Internetu” oraz stworzyliśmy własne laptopy.

 

Każdy z przedszkolaków otrzymał logo akcji z ilustracją Misia Bruno, który ma dzieciom przypominać jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

Dzięki takim akcjom zapobiegamy niebezpieczeństwom, które mogą napotkać dzieci w Internecie, a zarazem   pokazujemy, że może on być narzędziem zabawy i nauki.

(K. Trzaskoś)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.