U Krawcowej

W tym tygodniu grupa III - Sówki mądre główki,  realizuje temat: ,,Poznajemy pracę kobiet w różnych zawodach (krawcowa)." W związku z tym, 7 marca  dzieci wybrały się do Zakładu Krawieckiego „Moda” przy ul. Kopernika. Pani krawcowa ciekawie opowiadała o swojej pracy i pokazywała wszystkie „skarby” potrzebne do wykonywania tego zawodu. Dzieci mogły zobaczyć metr krawiecki, którym krawcowa brała miarę od Jasia i Mai, sprawdziły jak rysuje się kredą krawiecką i jak się wycina dużymi  krawieckimi  nożycami. Pani krawcowa pokazała też prasowanie specjalnym żelazkiem oraz szycie na maszynie, co szczególnie spodobało się przedszkolakom. Na oczach dzieci, krawcowa uszyła dla nich kilka woreczków na drobne zabawki. Natomiast dzieci, w dowód wdzięczności, podarowały pani krawcowej drobny upominek i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

(K. Kaleta)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć