Powitanie wiosny

W środę 21 marca b.r. dzieci ze Słonecznego Przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. W salach i na korytarzach zmieniała się dekoracja, z poszczególnych grup słychać było radosny śpiew wiosennych melodii, a dzieci z oddziału III ćwiczyły przed występem przygotowywanym właśnie na tę okazję. Ten pracowity czas przyniósł wspaniałe efekty.

 

Uroczystość rozpoczęła się zaraz po śniadaniu. Przedszkolaki z Grupy Sówki – Mądre Główki pod kierunkiem Pani Renaty Kowalskiej, w pięknych strojach zaprezentowały swoim kolegom inscenizację pt. Witamy wiosnę , a następnie najstarsza grupa Pracowite Pszczółki udała się do budynku Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, żeby odebrać przygotowane dla przedszkolaków Marzanny. Zostały one wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy. Wracając ze szkoły nasze dzieci głośno śpiewały i nawoływały wiosnę. Kiedy dotarliśmy z powrotem do przedszkola udaliśmy się do naszego ogrodu, gdzie odbył się obrzęd spalenia Marzanny. W ten sposób pożegnaliśmy zimę na dobre. I długo nie musieliśmy czekać. Kiedy kukły już się dopalały, na niebie zajaśniało słoneczko, a na buźkach naszych dzieci pojawiły się piękne uśmiechy. Przyszła wiosna!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.