Przedszkolny MasterChef

Dnia 22.03.2018r w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbył się konkurs kulinarny pod hasłem: „Przedszkolny MasterChef” w, którym  wzięły udział dzieci z grupy: „Wesołe Misie” oraz
„ Pracowite Pszczółki”. Na przedszkolaków czekało kilka konkurencji kulinarnych oraz zagadki związane ze zdrowym odżywianiem. Zadaniem dzieci było przygotowanie.  „ Zdrowej i kolorowej kanapki”, „ Sałatki niespodzianki”, „Słodkiego deseru” oraz „ Obrazu z owoców”. Każda konkurencja była oceniana przez Jury, w skład którego weszli rodzice przedszkolaków: Pani Monika, Pani Ewelina, Pan Tomasz, który na co dzień pracuje jako kucharz oraz Pani Kasia - kierownik naszego przedszkola. Członkowie Jury oceniali estetykę, smak oraz wykorzystanie zdrowych produktów do przygotowania  potraw.  Zwycięskie  dania  zostaną umieszczone w jadłospisie przedszkola, aby każdy z przedszkolaków mógł skosztować pyszności  przygotowanych przez małych MasterChefów. Na sam koniec czekała na nas niespodzianka przygotowana przez Panią Monikę. Był to smaczny, a przede wszystkim zdrowy koktajl  zielonego koloru, który ku radości wszystkich zniknął w mgnieniu oka.  Takimi  właśnie akcjami chcemy promować w przedszkolu zdrowy sposób odżywiania i rozwijać nowe zainteresowania, tym razem kulinarne.

(K. Trzaskoś)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć