Mamo,Tato! Wolę wodę!

Na przełomie marca i kwietnia grupa II „Muchomorki” oraz grupa III „Sówki mądre główki” przystąpiły do realizacji 10 edycji Programu „Mamo, Tato, wolę wodę”. Głównym celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Uczestnicy programu mają okazję podążać za przygodami swoich rówieśników: Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem dzielą się z dziećmi cenną wiedzą na temat prawidłowych nawyków żywieniowych i roli wody w przyrodzie. Do tej pory przedszkolaki dowiedziały się m.in. ile szklanek wody dziennie powinny pić, jakie są źródła wody i która woda jest zdatna do picia. Wiedzą też, że woda pełni ważną rolę w życiu drzew. Dzieci bardzo polubiły Wodnych Superbohaterów i z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania.
(K. Kaleta)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.