Kampania NO PROMIL -NO PROBLEM

W środę 19 kwietnia b.r. w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbyła się kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii NO PROMIL-NO PROBLEM realizowanej we współpracy z Urzędem Miasta i Komendą Powiatową Policji w Gorlicach.

 

Tym razem przedszkolaki z grupy IV wystawiły bajkę pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie nawiązywało treścią do znanej wszystkim historii, aczkolwiek pojawił się w niej wątek jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Na temat trzeźwości kierowców, po zakończonym przedstawieniu rozmawiała z dziećmi Pani Iwona Margańska, która wyreżyserowała i przygotowała tą inscenizację  oraz mł.asp. Tomasz Toczek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Miasta Gorlice, Pan Rafał Kukla, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, Pan Aleksander Augustyn, Koordynator Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM w Gorlicach, Pan Piotr Gajda oraz Wicedyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, Pani Iwona Gryzik.

 

Po części artystycznej odbył się przemarsz przedszkolaków w kampanijnych koszulkach pod asystą funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie marszu dzieci rozdawały kierowcom ulotki z następującym hasłem: „Nawet małe dziecko wie, że po alkoholu nie jeździ się” . Na podkreślenie zasługuje fakt, iż ulotka została zaprojektowana i zilustrowana przez dzieci z  Miejskiego Przedszkola nr 5.   Obrazek, który widnieje na ulotce narysowała nasza wychowanka Aleksandra Szpak.

 

Kampania NO PROMIL – NO PROBLEM jest realizowana w Miejskim Przedszkolu nr 5 od ubiegłego roku szkolnego. Jest pozytywnie odbierana zarówno przez dzieci jak i ich rodziców, dlatego z pewnością działania w ramach wyżej wymienionej akcji będą kontynuowane.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.