Święto wody i Zdrojka

Pod koniec kwietnia, grupa II („Muchomorki”) i grupa III („Sówki mądre główki”) zorganizowały ŚWIĘTO WODY I ZDROJKA – bohatera Programu „Mamo, tato, wolę wodę.” Z tej okazji, dzieci przyszły ubrane na niebiesko, zamieniając  się  tym  samym  w  kropelki  wody.
Przedszkolaki brały udział w ,,wodnych'' zabawach sprawnościowych, m.in. podawanie Zdrojka górą i dołem, slalom z kubkiem wody, „Podaj kubeczek”.  Były też doświadczenia, dzięki którym dowiedziały się,  co pływa, a co tonie w wodzie. Najwięcej frajdy sprawiła zabawa „Podlewanie kwiatków”, w której to Zdrojek pryskał wodą dzieci – kwiaty.
Na koniec dzieci ozdabiały naklejkami kubeczki, które zabrały do domu, aby pamiętać, że należy pić dużo wody.
TEN  ,,WODNY''  DZIEŃ  BYŁ WYJĄTKOWY I DOSTARCZYŁ WSZYSTKIM WIELU WRAŻEŃ !!!

 

Tekst: K.Kaleta

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć