Na lekcji w szkole

Dnia 23 maja straszaki ze Słonecznego Przedszkola wybrały się na zajęcia do   I  klasy w Miejskim Zespole Szkół nr 5. Dzieci miały okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wygląda lekcja i przerwa, a także usłyszeć „dzwonek”, który powiadamia uczniów o kończących lub rozpoczynających się zajęciach. I tak właśnie przedszkolaki równo z dzwonkiem weszły  do sali i rozpoczęły swoje pierwszą lekcję w szkole. Były to zajęcia z edukacji matematycznej: przeliczenie zbiorów oraz dodawanie, z czym przyszli uczniowie doskonale sobie radzili , a gdy pojawiały się jakieś trudności starsi koledzy czuwali i pomagali. Nie zabrakło również piosenek i wspólnych zabaw, a na sam koniec uczniowie i przedszkolaki wręczyły sobie skromne upominki przygotowane samodzielne. Do zobaczenia we wrześniu szkoło!!! - wykrzyknęły straszaki.

(K. Trzaskoś)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.