Wizyta w bibliotece

Przedszkolaki z grupy „Pracowite Pszczółki” wybrały się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela. Były to niezwykłe zajęcia pełne niespodzianek. Pani Katarzyna Marchwica –pracownik biblioteki przeniosła nas w podróż czytając bajkę pt.” Basia i tablet”. Następnie przedstawiła zasady bezpiecznego i pożytecznego korzystania z tabletów. Wiemy już, że w tablecie możemy zarówno czytać bajki, jak i uczyć się. Przy pomocy tabletów mieliśmy okazję poznać świat dinozaurów, budowę człowieka oraz tajemnice kosmosu. Na koniec zajęć jeden z przedszkolaków stwierdził, że tablet, komputer oraz telewizor to tak zwany „pożeracz czasu”. Dziękując Pani za spotkanie wręczyliśmy pieska wykonanego z książki.    (K. Trzaskoś)