Wycieczka do Szymbarku

W czwartek, 20 września b.r. w ramach realizacji rocznego zadania „Od małego przedszkolaka do wielkiego Polaka” dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 wybrały się na wycieczkę do Szymbarku.  Miała ona na celu poznanie tradycji, zabytków kultury i historii najbliższej okolicy, a także upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Słoneczne Przedszkolaki odwiedziły Skansen Wsi Pogórzańskiej oraz Dwór Obronny w Szymbarku. Wybrały się również na spacer malowniczymi dróżkami. Na swojej drodze spotkały przemiłego Pana policjanta, który pogawędził z nami na temat bezpieczeństwa w czasie spacerów i wycieczek. Dzieci mogły także usiąść na policyjnym quadzie, co sprawiło im wielką radość. Uwieńczeniem tego pięknego dnia było wspólne grillowanie i zabawy na łące przygotowane na uroczystość Dnia Przedszkolaka.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć