Wycieczka do lasu

W dniu 26 września przedszkolaki z oddziału Montessori wybrały się do lasu a dokładnie na Magurę Małastowską. Głównym celem wycieczki było poszukiwanie jesieni. Dzieci miały okazję poznać przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Słuchając odgłosów lasu zbierały „skarby” pozostawione przez Panią Jesień. W czasie wędrówki ścieżką edukacyjno-historyczną pod przewodnictwem pana Konrada Barczyka z Nadleśnictwa Gorlice miały okazję zdobyć medale z wizerunkami zwierząt leśnych. Przedszkolaki zwiedziły także szkółkę leśną a otrzymane drzewka zasadziły w swoim ogródku obok przedszkola. Wyprawa zakończyła się pieczeniem kiełbasek na polu biwakowym oraz wspólną zabawą.

 

    Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  z leśnymi pamiątkami, przedszkolaki wróciły  do przedszkola.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć..