Gorlice moje miasto

Dnia 15.10.2018 grupa "Pracowite Pszczółki" z Miejskiego Przedszkola nr 5
w Gorlicach, wybrała się na wycieczkę do Pawilonu Historii Miasta Gorlice, gdzie  przedszkolaki obejrzały film o znanym nam wszystkim Ignacym Łukasiewiczu. Dowiedziały się o nim wielu ciekawostek. Największą atrakcją i niespodzianką było wyjście na Ratusz gdzie mogły podziwiać panoramę miasta. Wyjście na wieżę było wielkim przeżyciem dla naszych przedszkolaków. W Urzędzie Miasta mieliśmy wiele szczęścia, gdyż spotkaliśmy tam
w-ce Burmistrza Pana Łukasza Bałajewicza oraz Kierownika Wydziału i Oświaty Pana Aleksandra Agustyna.  Dziękujemy za miłe spotkanie. Wycieczka ta była podsumowaniem tematu o Gorlicach w ramach przedszkolnego projektu "Palcem po mapie Polski", gdzie podczas zajęć w przedszkolu dzieci poznały zabytki Gorlic, dowiedziały się  jak dawniej wyglądało ich miasto, jaki strój ludowy był noszony w naszym regionie. Poznały tańce regionalne, a na sam koniec samodzielnie stworzył makietę miasta.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.