Promil nie jest przyjacielem tylko złego Kusicielem!

Już po raz trzeci nasze przedszkole bierze udział w akcji , której celem jest kształtowanie wśród dzieci i dorosłych negatywnej postawy w stosunku do nietrzeźwych kierowców.

W tym roku dzieci biorą udział w projekcie „PROMIL NIE JEST PRZYJACIELEM TYLKO ZŁEGO KUSICIELEM”, który został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego .W  ramach  realizacji projektu dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” przedstawiły bezpromilową bajkę pt. „Calineczka”, którą obejrzeli zaproszeni goście:  Pan Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla , Pan Inspektor Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Piotr Gajda, przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach, Pani wicedyrektor MZS nr 5 Iwona Gryzik oraz dzieci ze starszych grup przedszkolnych. Pan Policjant przedstawił dzieciom zagrożenia jakie niesie ze sobą kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Przedszkolaki z najstarszej grupy podzieliły się ze swoimi kolegami i koleżankami i wiedzą na temat „Co możemy zrobić, aby pijany kierowca nie rozpoczął podróży?”

Następnie dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na ulice naszego osiedla gdzie wręczały kierowcom ulotki i listy od dzieci z prośbą o bezpieczna i trzeźwą jazdę.

 

 

Dnia 18.09. „Pracowite Pszczółki” udały się na gorlicki rynek, gdzie wzięły udział w warsztatach plastycznych pt; „Malujemy bezpromilowe miasteczko”, tj. miasteczko, w którym wszyscy kierowcy są trzeźwi i przestrzegają zasad ruchu drogowego.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć