"100-lecie Odzyskania niepodległości"

„Dziś mali patrioci Ojczyźnie  śpiewają.

Kochać ją, szanować sercem przyrzekają”

„100 - lecie Odzyskania Niepodległości” -  tak ważną uroczystość przedszkolaki świętowały
w swoimi przedszkolu wspólnie z Wiceburmistrzem Panem  Łukaszem Bałajewiczem, przedstawicielami Związku Koła Sybiraków, Panią Wicedyrektor Iwoną Gryzik, Panią kierownik przedszkola Barbarą Zastępą  oraz przedstawicielami Rady Rodziców.

Podczas przedstawienia starsi koledzy i koleżanki opowiedziały młodszym dzieciom, historię Polski recytując wiersze, śpiewając patriotyczne piosenki i pieśni. Nie zabrakło również tańców w kolorach narodowych.

Ważnym elementem tego dnia była również akcja "Rekord dla Niepodległej", podczas, której przedszkolaki wraz z swymi paniami o godz. 11.11 odśpiewały cztery zwrotki Hymnu Narodowego, włączając się w ten sposób wspólną  inicjatywę Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.