Wyjście do apteki

Dnia 23.11.2018r dzieci z grupy „Sprytne Skrzaty”, pod opieka pani Celiny Tarsy, wybrały się  na wycieczkę do pobliskiej apteki, gdzie  miały wyjątkową okazję zobaczyć  jej wnętrze  z bliska. Pani farmaceutka pokazała dzieciom zaplecze apteki, gdzie mieściły się pomieszczenia do robienia lekarstw i maści oraz magazyn  w którym można było zobaczyć z bliska różne lekarstwa, syropy, maści i plastry, które pomagają nam w chorobie i różnych skaleczeniach.  Przypomniała tez  dzieciom, że nie mogą bawić się lekarstwami, a także aby pamiętały, że lekarstwa powinny przyjmować pod ścisła kontrolą rodziców. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.
„Sprytne Skrzaty” podziękowały za ciekawie przekazane informacje,  wręczając wykonaną przez siebie laurkę.

tekst: Celina Tarsa

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.