Święto Pluszowego Misia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

„Siadaj szybko na dywanie

Coś pięknego dziś się stanie

Wielki świat literatury zaprowadzi Ciebie miś”

 

Dnia 28 listopada grupa „Pracowite Pszczółki” obchodziła Dzień Pluszowego Misia w ramach projektu autorstwa Anety Konefał „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Ten wyjątkowy dzień spędziliśmy  w filii MBP „Magdalena"  wraz z Paniami Biblioterkami. Panie z wielkim zaangażowaniem wprowadziły dzieci magicznym tunelem do świata misiów, a tam czekały na nas niespodzianki m.in. kolorowa i pełna informacji prezentacja, zagadki, piosenki, zabawy z chustą animacyjną. Każdy przedszkolak wykonując prace, stworzył własnego misia. Nie zabrakło również największego przysmaku, którym jest miód. Dzieci ze smakiem oblizywały swoje palce.

 Celem akcji jest rozwijanie czytelnictwa a więc  tego dnia nie mogło być  inaczej. Pani przeczytała nam niezwykłą bajkę „ Puk, puk gdzie jest miś” . Największą  atrakcją była podróż do cyrkowej krainy misiów. Pokazy cyrkowe były nagradzane wielkimi brawami. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się magikiem. Niespodzianką dla wszystkich był prezent - miś z balonu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspaniałej zabawy    otrzymali  medal przyjaciela pluszowego misia, a każdy miś swój medal.

 

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za zmisiowany dzień pełen wrażeń.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć