Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dziś w naszym przedszkolu dzieci z grupy Montessori oraz "Pracowite Pszczółki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki poznały składniki niezbędne do powstania pizzy oraz etapy  jej wykonania.. Każdy  miał możliwość samodzielnie wałkować ciasto, przyprawiać je swoimi ulubionymi składnikami, by potem zjeść samodzielnie wykonaną pizzę.  Tego dnia nie zabrakło również konkurencji: "Pizza na dowóz" , zagadek: "Gdzie dostarczono pizzę?" oraz zabaw tanecznych przy muzyce: „Pizza łasucha” SMERFY, „Oh le le” Pizza Boys. Po zabawach nadszedł czas na degustację!! Na sam koniec każdy przedszkolak wziął udział w zabawie "Pizza jak malowana", gdzie w grupach  zadaniem dzieci było zaprojektowanie przy pomocy materiałów plastycznych  swojego kawałka  pizzy takiej jak najbardziej lubią . Gotowe pizze na koniec włożyliśmy  do pudełek. Tak oto zakończyliśmy ciekawy, wesoły i „smaczny” dzień.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.