Powitanie Wiosny

„ Wiosna biega po łące, deszczem trawy podlewa
Popędza kwiaty by rosły, otwiera liście na drzewach.
To słońcem błyśnie, to deszczem pryśnie
To śniegiem sypnie, to wiatrem świśnie
Nie śpijcie kiedy wiosna!”

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny w naszym przedszkolu  było bardzo kolorowo i wesoło. Już od kilku dni wszystkie grupy przygotowywały się do powitania wiosny dekorując swoje sale wiosennymi symbolami, sadząc nowalijki w kącikach przyrody. Po śniadaniu przedszkolaki wzięły udział w  przedstawieniu, które przygotowała dla nas grupa „Sówki Mądre Główki” pod opieką pani Haliny Pruchnickiej i Karoliny Mikosz.  Potem przedszkolaki brały udział w wiosennych zabawach i tańcach.  W końcu nadszedł czas na pożegnanie Zimowej Panny – Marzanny, która została spalona w ogrodzie przedszkolnym. Następnie dzieci szukając Wiosny spacerowały po osiedlu z tradycyjnym Gaikiem – Maikiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.