Dzień książeczki dla dzieci- Gr. Muchomorki

03.04.2019r dzieci z grupy „Muchomorki” były po raz pierwszy na wycieczce w bibliotece. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza. Podczas spotkania Pani Bożena opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania się w bibliotece, pokazała pomieszczenia i księgozbiór dla maluchów oraz zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Na koniec wypożyczyliśmy dwie książeczki dla dzieci, które cieszą się  wielkim zainteresowaniem z ich strony. Będziemy teraz coraz częściej odwiedzać to miejsce.


Dziękujemy Pani Bożenie za miłe wprowadzenie w „książeczkowy świat”.

 

tekst: M. Szarowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.